Manisa Soma Devlet Hastanesi

Manisa İl Sağlık Müdürlüğü
Manisa Soma Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Ziyaret Politikamız

Güncelleme Tarihi: 21/03/2018

Hastanız bizim misafirimizdir ve hastanızın tedavisini etkileyebilecek her durum bizim kontrolümüzde olmalıdır. Bu sebeple hastalarımızın ziyaret saatlerinde belirli düzenlemeler oluşturulmuştur:

* Ziyaret saatleri her gün öğlen saat 13:00 ile 14:00; akşam 18:00 ile 19:00 arasındadır.
* Ziyaret saatleri dışında hasta ziyareti baştabip veya nöbetçi tabibin izni ile mümkündür. Lütfen ısrarcı olmayınız.
* Bir hasta için aynı anda ikiden fazla ziyaretçi alınmaz ve ziyaretler 15 dakikadan fazla olamaz.
* Ziyaretçilerin hasta yataklarında oturmaları ve hasta eşyasını kullanmaları uygun değildir. 
* On yaşından aşağı ziyaretçi çocuk kabul edilmez. Zorunlu hallerde baştabip veya nöbetçi tabibin izni ile çocukların ziyaretine müsaade edilebilir.
* Bulaşıcı ve salgın hastalıklardan birine yakalanmış olanlarla, ziyaretlerinde herhangi bir sebeple sakınca bulunan hastaların ziyaret edilmesi yasaktır. 
* Ziyaretçiler, hastaları ile temas etmeden önce odalardaki el dezenfektanı ile ellerini dezenfekte etmeli; tedavi-muayene işlemleri sırasında hasta mahremiyetine özen göstermelidirler.
* Hastaların rahatsız olmaması için oda ve koridorlarda yüksek sesle konuşulmamalı, gürültü yapılmamalı, müsaade edilen yerler dışında sigara içilmemeli ve başkalarını rahatsız edecek şekilde teyp, radyo, televizyon, telefon sesi açılmamalıdır.
* Her hastanın kendi sağlık durumuna özgü diyet yapması gerekebileceğinden, doktor kontrolü dışında yiyecek ve içecek getirilmesi uygun değildir. Ziyaretçiler tarafından getirilen her türlü gıda maddesi veya eşya kapıda güvenlik tarafından alıkonularak çıkarken sahibine iade edilir.
* Ziyaret saatinin bittiği genel anons ile duyurulur. Anonstan sonra hasta ziyaretini bitirmek gerekir. Gerekli durumlarda servisler girişinde güvenlik personeli vasıtasıyla hastanızın refakatçisini çağırtarak görüşebilirsiniz.
* Hastane görevlileri dışında tanımadığınız ve güvenmediğiniz insanlardan yardım istememelisiniz.
* Özellikli bölümler için (Yoğun Bakım Ünitesi ve Psikiyatri Kliniği) ziyaret ve bilgi edinme, ilgili bölüm girişlerindeki belirtilen kurallar doğrultusunda yapılmalıdır.
* Kurum içinde hiç bir suretle alkollü içki kullanılmaz ve bulundurulmaz.

Hastanızın ve sizlerin sağlığını düşünerek aldığımız bu tedbirler konusunda bizimle işbirliği yaptığınız için teşekkür ederiz.
 

HASTANE YÖNETİCİSİ/BAŞHEKİM